2 Haziran 2010 Çarşamba

Yeni Part 1 | Özgür Emekçi'den...

Merhabalar,

Sınav ile ilgili aklımda kalan konular şunlar:

- Internal Control ve Ethics konuları bolca yer alıyor. Benim essay sorularımdan biri de Internal Control ile ilgiliydi.
- Diğer bölümlerden gelen sorular çok zor ve kafa karıştırıcı değildi. Hesaplamalar kolaydı. Diğer essay sorum cost split ile ilgiliydi ve hesaplamaları kolaydı, ancak her iki essayde de text ekranını doldurmak zaman alabiliyor. Manual kısmında bir süre bu text ekranını kullanmanıza izin veriyor, bence burada mümkün olduğunca alıştırma yapmak faydalı olur.
- Bence sınavın en büyük zorluğu sorulardan ziyade konsantrasyon ve lojistik ile ilgiliydi. Bunları da ayrıca madde madde belirteyim:
- Sınav tam 4,5 saat sürüyor ve bu süre boyunca scheduled bir ara yok. Yani ara verebilisiniz ama bu sizin sürenizden düşer. Ayrıca her giriş çıkışta imza atmanız vs gerekiyor ki bunlar da gereksiz zaman     kayıpları olabilir.
- Sınav merkezi çalışanları ihtiyaç anında el kaldırın biz sizin yanınıza geliriz diyorlar, ancak pek o kadar da ilgili olmadıklarını söyleyebilirim. Kalem ve boş kağıtları kendileri sağlıyorlar ama yenisini almak biraz zaman alabiliyor, ihtiyacınızdan daha önce istemeye başlamanız iyi olur.
- 4,5 saat boyunca bilgisayar başında oturmak konsantrasyon açısından sorun olabilir. Son sorularda ve essay kısmında yorulduğunuzuz hissediyorsunuz. Bunun için bizim kurs grubunda tartışıldığı üzere arada 5dk mola almak faydalı olabilir. Sürenin işleyişine göre kendiniz karar verebilirsiniz buna.

Sınava girecek herkese başarılar dilerim,

Özgür Emekçi
Mayıs 16, 2010

Hiç yorum yok: